Podstawowe informacje na temat owijarek do palet

Owijarki do palet

W naszej ofercie znajdują się owijarki do palet stołowe, owijarki ramieniowe, owijarki mobilne – samojezdne, owijarki poziome do spiralnego owijania wzdłużnego oraz owijarki do drzwi i okien.

Owijarki do palet stołowe.

Owijarki palet stołowe służą do zabezpieczenia ładunku poprzez pionowe owijanie palety folią stretch.W zależności od rozmiaru palety stosuje się w owijarkach różnej wielkości stoły robocze.
Należy pamiętać, że wg. przepisów BHP nie wolno owijać większych palet na mniejszych stołach [paleta nie może wystawać poza obrys stołu] Paleta Euro 1200×800 stół 1500 mm.
Paleta przemysłowa 1200×1000 stół 1650 mm.
Paleta przemysłowa 1200×1200 lub 1600×800 stół 1800 mm.
Paleta przemysłowa 1600×1500 stół 2200 mm.
Paleta przemysłowa 1700×1700 stół 2400 mm.

Bez względu na producenta wystepują w ofertach 3 typy głowic w owijarkach palet:
– mechaniczne
Naciąg folii na palecie odbywa się poprzez ręczne regulowanie hamulca znajdującego się w głowicy wydającej folię.
Są to najtańsze modele. Niska cena zakupu, wysokie zużycie folii stretch.

– elektromagnetyczne
Są to pośrednie modele. Regulacja naciągu folii w porównaniu z modelem mechanicznym odbywa się w wygodny sposób na panelu sterującym.
Wyższa cena zakupu, wysokie zużycie folii stretch.

– prestretch
Najdoskonalsze produkty na rynku, sugerujemy ich zakup w przypadku owijania powyżej 40 palet dziennie.
Koszt zużycia folii jest najniższy dzięki możliwości zastosowania tzw. rozciągu folii, który odbywa się bezpośrednio w głowicy wydającej folię. Na zmechanizowanych wałkach folia jest rozciągana do zadanego parametru z reguły z 1mb uzyskuje się do 5mb folii przy braku jakiegokolwiek uszczerbku dla wytrzymałości folii.
Folia do owijarek palet z systemem Pre stretch różni się od standardowej folii do owijarek mechanicznych i elektromagnetycznych i jest droższa o około 12%.
Są to najdroższe modele owijarek. Wysoka cena zakupu, najniższy koszt owijania palet.

Koszt zużycia folii używając owijarkę palet z funkcją Pre stretch 250% w porównaniu do owijania ręcznego lub owijarki mechanicznej spada o 50%.
W przypadku gdy używa się owijarki palet z funkcją Pre stretch 400% oszczędność folii pozwala na redukcję kosztów owijania do 70%.

Owijarki palet samojezdne, mobilne.

Owijarka do palet mobilna, samojezdna posiada unikalne zdolności do owijania palet oraz wielkogabarytowych produktów np. kontenerów.
Nie posiadają jakiegokolwiek ograniczenia dotyczącego maksymalnego gabarytu produktu.
Owijarki samojezdne palet posadają wszystkie typy ww owijarek stołowych z tą różnicą, że posiadają możliwość przemieszczania się pomiędzy różnymi magazynami.
Mogą poruszać się jak elektryczny paleciak lub zwykły manualny w przypadku gdy wyłączy się zasilanie.
Posiadają baterie, które umożliwiają im owinięcie 250-160 palet na jednym ładowaniu baterii.
Szczególną uwagę należy poświęcić na uzyskanie informację nt. pochodzenia owijarki ponieważ na polskim rynku pojawiły się słabej jakości produkty z Chin, które brandowane są markami polskich „producentów”, które jednak posiadają bardzo słabej jakości baterie.

Ramieniowe owijarki do palet typu Wirujące ramię.

Owijarki palet ramieniowe to stacjonarne owijarki, które nalezy przymocować do podłoża.
Ich główną zaletą jest brak ograniczeń wagowych występujących w owijarkach stołowych [max 2500 kg] oraz bardzo małe gabaryty.
Posiadają identyczne typy głowic występujących w owijarkach palet stołowych i owijarkach samojezdnych.

Owijarka do drzwi i okien.

Posiadają identyczne możliwości co owijarki stołowe, samojezdne oraz ramieniowe z tą różnicą, że posidają możliwość owijania folią i jednocześnie folią bąbelkową.
Taki sposób owijania okien i drzwi gwarantuje poprawne zabezpieczenie produktów na czas transportu i magazynowania.
Owijarki do okien i drzwi posiadają specjalny transporter rolkowy oraz górny, zmechanizowany docisk gwarantujący mocny chwyt towaru na czas procesu owijania.