Hacona I-type przemysłowa, pneumatyczna zgrzewarka impulsowa

Hacona I-type i II-type przemysłowe, pneumatyczne zgrzewarki impulsowe

Hacona I-type przemysłowe, pneumatyczne zgrzewarki impulsowe do folii cechują się łatwością użytkowania oraz wysoką precyzją pracy.

Zgrzewanie sterowane impulsowo zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy, a drut zgrzewający nagrzewa się TYLKO przy zamkniętych listwach zgrzewających i w cyklu zgrzewania. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa pracy i oferuje przyjazne dla środowiska rozwiązanie – oszczędność energiiimpulse sealing - eco energy saving Maszynę należy podłączyć do źródła zasilania 230 V oraz źródła sprężonego powietrza 6 bar.

Ten innowacyjny system zawiera jedną przemysłową jednostkę zgrzewającą z siedmioma wymiennymi szerokościami listwy zgrzewającej – 420, 620, 820, 1020, 1320, 1520 i 2520 mm.

Specyfikacja techniczna

Model: Hacona I4206208201020132015202520
Maks. długość uszczelnienia (mm)4206208201020132015202520
Maks. długość uszczelnienia (cale)16″24″32″40″52″60″100″
Szerokość uszczelnienia (mm)8
Maks. grubość powłoki (µm)1000
Maks. szerokość folii (mm)4006008001000130015002500
Klasyfikacja IP (IP)IP 42
Podłączenie elektryczne (V, Hz)230 V – 50/60 Hz or 110 V (3 phase) 60 Hz
Maks. pobór energii* (W)1800230026003200360039504500
Wymiary (dł. x szer. x wys.), uszczelniacz550x550x260
Wymiary (dł. x szer. x wys.), komplet (mm)** (mm)W zależności od konfiguracji maszyny
Waga jednostki** (kg)36
Waga kompletna (kg)W zależności od konfiguracji maszyny
*około. podczas uszczelniania
**bez listew uszczelniających
Wtyczka elektryczna: standardowa UE
Zasilanie: 230/380 V 50/60 Hz; ciśnienie 6 bar

Unikalna modułowa technologia

Maszyny Hacona I-type oraz Hacona II-type wykorzystują technologię MSB. (Modular Sealing Bar) Modułowa listwa uszczelniająca (zgrzewająca) to innowacja, która umożliwia zmianę szerokości listwy zgrzewającej w ciągu kilku minut. Wszystkie ustawienia temperatury, czasu i ciśnienia zamykania automatycznie dostosowują się, aby skompensować zmianę szerokości!

Maszyny mogą być używane do bezpiecznego zgrzewania napełnionych worków odpowiednich do zgrzewania, np. folii PE, PP, PVC, aluminium lub dowolnej innej laminowanej folii z zgrzewalną warstwą wewnętrzną.

impulse sealingZgrzewanie sterowane impulsowo:

drut zgrzewający nagrzewa się TYLKO wtedy, gdy listwy zgrzewające są zamknięte i w trakcie cyklu zgrzewania.

Wszystkie maszyny z rodziny Hacona I-type należą do wysokowydajnych przemysłowych zgrzewarek impulsowych, które pracują z drutem zgrzewającym impulsowym o szerokości 8 mm (ok. 0,3 cala). Długość zgrzewu zależy zawsze od rozmiaru listwy zgrzewającej. Wszystkie folie termoplastyczne (zgrzewalne) o całkowitej grubości materiału do 1200 mikronów można łatwo i szczelnie zgrzewać. Cała powierzchnia drutu zgrzewającego pokryta jest taśmą PTFE. Pozwala to uniknąć przyklejania się materiału worka do drutu zgrzewającego.

Maksymalna temperatura zgrzewania wynosi 230°C. (z dodatkowym programem 260°C)

Zgrzewarki Hacona I-type wyposażone są w czujnik temperatury, który umiejscowiony jest w listwach zgrzewających. Ustawiona temperatura zgrzewania i chłodzenia jest stała. Maszynę można zweryfikować.

Materiały odpowiednie do uszczelnienia:
• Folie PE (LDPE, HDPE), PP, PA, PVC, BOPP i inne cienkie laminaty
• ALU (aluminium z warstwą uszczelniającą wewnątrz)
• oraz wszelkie inne laminowane folie, które mają wewnątrz folię termoplastyczną

Rodzaj uszczelnienia dla Hacona I-type oraz Hacona II-type maszyny:

single sealingZgrzewanie bi-aktywne (zgrzewanie z obu stron)

Szerokość zgrzewu 8 mm (ok. 0,3 cala) pozwala na uszczelnienie worków o grubości do 1200 µm

Zalecane do zgrzewania bardzo grubych lub bardzo zapylonych worków

Rodzaj uszczelnienia dla Hacona I-type oraz Hacona II-type z drutem tnącym (opcja):

 

single sealingPojedyncze zgrzewanie i cięcie (wykonuje tylko jedno zgrzewanie na worku – zgrzewanie z jednej strony) oraz obcina górę folii.

Szerokość zgrzewu około 6,4 mm (ok. 0,25 cala)  pozwala na uszczelnienie worków o grubości do 800 µm

Wszystkie Hacona I-type oraz Hacona II-type wysokowydajne przemysłowe zgrzewarki impulsowe można zamówić z drutem tnącym. Spowoduje to przecięcie górnej części folii. Górna część folii musi zostać usunięta ręcznie po zakończonym procesie zgrzewania.

System cięcia drutem może być stosowany do folii PE. Dla wszystkich innych rodzajów folii zaleca się wykonanie testów. Folie aluminiowe nie mogą być cięte.

Działanie Hacona I-type uszczelnianie

Drut zgrzewający zgrzewarki do folii nagrzewa się tylko wtedy, gdy listwy zgrzewające są zamknięte. Zgrzewanie jest aktywowane, gdy listwy zgrzewające są całkowicie zamknięte. Operator uruchamia zamknięcie listwy zgrzewającej za pomocą elektrycznego pedała nożnego, dwoma ręcznymi przyciskami startowymi lub przyciskiem START z ekranu LCD. Siłowniki pneumatyczne zaczynają zamykać listwę zgrzewającą z niewielką siłą, aż czujnik bezpieczeństwa wykryje, że nie ma przedmiotów znajdujących się pomiędzy listwami.  Następnie listwa zamyka się z dużą siłą i pozostaje zamknięta podczas cykli zgrzewania i chłodzenia.

Parametry programu  obejmują:
– czasy i temperaturę zgrzewania
– czasy i temperaturę chłodzenia zgrzewu,
– ustawienia mocy

Dostępnych jest 30 programów, które można niezależnie regulować za pomocą jednostki sterującej z dotykowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 5,7 cala

Zgrzewanie rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy listwy zgrzewające są całkowicie zamknięte, natomiast zostają otwarte, gdy drut zgrzewający ostygnie. BRAK ryzyka oparzeń. Jeśli ręka operatora znajduje się między listwami, zostaną one otwarte podczas wstępnej fazy zamykania – system zabezpieczający  otwiera listwę zgrzewającą bez zamykania z dużą siłą!

ACC – (Active Cycle Control system) – System kontroli aktywnego cyklu.
Dowolne parametry zgrzewania (temperatura, czas, moc) mogą być ustawiane i kontrolowane przez ACC niezależnie od siebie. Dzięki systemowi każdy proces zgrzewania można realizować i powtarzać w nieskończoność przy tych samych parametrach.
• Koniec z przegrzewaniem drutów zgrzewających
• Nie jest wymagana ponowna regulacja parametrów przy ciągłej pracy.

W trybie czuwania urządzenie zużywa tylko ok. 30 W/godz. (oszczędność energiiimpulse sealing - eco energy saving)

Maszyna przeznaczona jest do zgrzewania napełnionych worków.

lock functionWielopoziomowy system bezpieczeństwa zapewniający wysokie bezpieczeństwo eksploatacji:

Funkcja poziomu bezpieczeństwa jest bardzo przydatna, jeśli chcesz mieć pewność, że tylko upoważniony personel ma dostęp do danych poziomów bezpieczeństwa i może dokonywać zmian w programie, dopasowywać wartości programu lub wybierać programy. Dostępne są 4 poziomy:
• Poziom 1: użytkownik może pracować z wybranym programem
• Poziom 2: użytkownik może wybrać gotowy program
• Poziom 3: użytkownik może stworzyć nowy program
• Poziom 4: użytkownik może zalogować się do menu serwisowego

Rama maszyny

orange painted Hacona I-type: Kolor pomarańczowy dla przemysłu ogólnego

anodized aluminium - Stainless steel Hacona II-type: Stal nierdzewna dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego

Akcesoria

Każda maszyna ma różne opcje i rozwiązania konstrukcyjne w różnych rozmiarach. Z naszym MSS (Modular Stand System – Modułowy system stojaków – szczegóły tutaj)  zapewniamy elastyczne rozwiązanie w celu optymalizacji maszyny dla każdego środowiska produkcyjnego. Od procesu ręcznego do półautomatycznego, od bardzo małego rozmiaru worka do rozmiaru produktu umieszczonego w Big Bag.

Aby uzyskać szczegółowe informacje i techniczne wsparcie, skontaktuj się z naszym technicznym zespołem sprzedaży.

Wideo