Zgrzewarka impulsowa do folii Hacona CI-420 INOX

Węgierska firma Hacona jest światowym liderem w produkcji zgrzewarek impulsowych do folii oraz zewnętrznych pakowarek próżniowych.

Zgrzewarki typu C i CI firmy Hacona wyróżnia:

  • Elastyczność
  • Stabilna i solidna rama maszyny
  • Dobre i powtarzalne zamknięcie pakowanego produktu
  • Prawidłowe ustawienie czasu dla różnych materiałów foliowych
  • Bezpieczeństwo pracy
  • Modułowa konstrukcja

Gwarancja: 1 rok
Fabryka: Budapeszt

Specyfikacja techniczna

ModelCI-220CI-320CI-420CI-620CI-820
Maksymalna długość zgrzewu [mm]220320420620820
Szerokość zgrzewu [mm]2,5 mm
Maksymalna szerokość folii [mm]210310410610810
Maksymalna długość cięcia [mm]210310410610810
Zasilanie [V, Hz]230, 50/60
Moc [W]180218248365468
Wymiar [mm]400x95x300520x95x320630x95x360840x95x2701030x95x320
Waga [kg]3,33,845,17,2
Norma bezpieczeństwaIP 23

First row is a table header

PANEL STEROWANIA ZGRZEWARKI IMPULSOWEJ HACONA CI-type

Zgrzewarka impulsowa wyposażona jest w bardzo prosty i intuicyjny panel sterujący. Panel zbudowany jest z potencjometru umożliwiającego szybką zmianę długości czasu zgrzewania (wartości 0 – 10) oraz diodę sygnalizującą stan urządzenia.
Kolor żółty- gotowość do pracy.
Kolor czerwony – zgrzewanie.

BEZPIECZNA OBSŁUGA ZGRZEWARKI FOLII

SYSTEM BEZPIECZNEGO ODCINANIA FOLII

Każdy model zgrzewarki do folii C-type wyposażony jest w bezpieczny nóż odcinający nadmiar folii. Ostrze noża schowane jest w ramieniu dociskowym. Dopiero w momencie dociśnięcia górnej części  obudowy noża następuje wysunięcie ostrza które umożliwia obcięcie nadmiaru folii.

TECHNOLOGIA ZGRZEWU IMPULSOWEGO

Drut uszczelniający nagrzewa się tylko wtedy, gdy ramię dociskowe jest  zamknięte. Zgrzewanie jest aktywowane, gdy ramię jest całkowicie zamknięte, a dioda LED zmienia kolor z żółtego na czerwony. Jeśli operator otworzy ramię przed zakończeniem cyklu zgrzewania, ogrzewanie drutu zgrzewającego zostanie automatycznie wyłączone. BEZ ryzyka poparzenia.

W trybie gotowości urządzenie zużywa tylko 1 W energii elektrycznej.

W PEŁNI ZAMKNIĘTA OBUDOWA ZGRZEWARKI

Rama maszyny jest całkowicie zamknięta. Na maszynie nie ma nawet jednego małego otworu. Nie ma wolnych kabli elektrycznych. Każde połączenie elektryczne jest prawidłowo ukryte, a taśma zgrzewająca jest pokryta taśmą PTFE na całej długości.

OBUDOWA ZGRZEWARKI IMPULSOWEJ

Obudowa maszyny i listwa zgrzewająca każdej zgrzewarki impulsowej typu C jest wykonana z bardzo mocnego profilu magnezowo-aluminiowego. Technologia ta zapewnia super mocną podstawę i absolutnie płaską powierzchnię specjalnie wykonaną do taśmy zgrzewającej. Jednocześnie dzięki specjalnie zaprojektowanym profilom aluminiowym w ramie gwarantujemy również dobre i szybkie chłodzenie taśmy zgrzewającej po zakończeniu cyklu.

Wszystkie modele zgrzewarek CI anodowane są srebrem. Przeznaczone dlaprzemysłu: spożywczego, farmaceutycznego i części przemysłu chemicznego.

UWAGA: powierzchnia nie jest kwasoodporna!

TECHNOLOGIA ZGRZEWANIA IMPULSOWEGO

Technologia bez kompromisów: specjalnie zaprojektowane systemy zgrzewający z taśmy kanthalowej gwarantuje optymalne zgrzewanie folii na każdym poziomie temperatury. Taśma oporowa ulega wydłużeniu się w wysokich temperaturach. Nasz system mocowania taśmy oporowej został zaprojektowany, aby zapewnić optymalne napięcie na każdym poziomie temperatury i zapewnić swobodny ruch taśmy zgrzewającej w kierunku wzdłużnym.
Specjalnie zaprojektowana górna taśma PTFE została zaprojektowana, aby podkreślić tę funkcję i zapewnić swobodny ruch taśmy zgrzewającej w dowolnym momencie.

Taśma zgrzewająca o szerokości 2,5 mm z technologią zgrzewania impulsowego:• Oszczędność energii
• Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wszystkie zgrzewarki impulsowe Hacona typu C współpracują z taśmą zgrzewającą o szerokości 2,5 mm. Długość zgrzewu zależy zawsze od wielkości maszyny. Wszystkie folie termoplastyczne (zgrzewalne) o całkowitej grubości materiału 200 mikronów można łatwo i szczelnie zamknąć. Całkowita powierzchnia taśmy zgrzewającej pokryta jest taśmą PTFE. Zapobiega to przywieraniu materiału worka do listwy zgrzewającej.

RAMIĘ DOCISKOWE ZGRZEWARKI

Listwa zgrzewająca i zawieszenie listwy dociskowej mają specjalnie zaprojektowany kształt geometryczny. Został on zaprojektowany, aby sprostać wysokim obciążeniom. Wybierając najlepsze materiały, takie jak stop magnezu z aluminium, maksymalizuje się nośność ramienia dociskowego.
Konstrukcja tych komponentów jest nie tylko symulowana na programach komputerowych, ale także szeroko testowana w praktyce. Każdy ostateczny projekt w dziale inżynieryjnym jest testowany w rzeczywistych warunkach roboczych przez minimum. 1.000.000 cykli, zanim części zostaną zatwierdzone do masowej produkcji.

Doskonałość jest naszym najwyższym priorytetem, jeśli chodzi o wysokiej jakości zgrzewanie.

MODUŁOWA OPTYMALIZACJA MIEJSCA PRACY

SYSTEM MODUŁOWY Oferuje nieskończone możliwości z ergonomiczną konstrukcją.

Każda zgrzewarka typu C może być wyposażona w następujące akcesoria:
• Jeden lub więcej stołów roboczych
• Jeden lub więcej rozwijaczy folii z płytkami prowadzącymi

Dodając stół roboczy lub uchwyt rolki folii do maszyny, zwiększamy ergonomię obsługi zgrzewarki.
Do każdego akcesorium można dodać dodatkowe elementy. Opcje kombinacji zależą od użytkownika.
Stół roboczy wspiera maszynę i zapewnia całkowicie płaską powierzchnię, na której można położyć produkt. Jeśli produkt jest bardzo długi, można dodać drugi stół roboczy i połączyć go z poprzednim.
Uchwyt rolki folii z płytami prowadzącymi może obsługiwać różne wymiary rolek folii. Dzięki technologii split-roll można rozwinąć jedną rolkę bez rozwijania drugiej. Płyty prowadzące zapobiegają spadaniu wąskiej rolki folii na bok.
Jeśli w procesie pakowania stosowane są różne rolki folii o różnych rozmiarach, do maszyny można dodać drugi zestaw rolek przytrzymujących folię z płytkami prowadzącymi.

ELASTYCZNOŚĆ

5 różnych długości zgrzewu gwarantuje maksymalną elastyczność .

Impulsowe zgrzewarki Hacona typu C i CI produkowane są w 5 różnych długościach zgrzewów. Ta szeroka gama oferuje maksymalną elastyczność przy wyborze odpowiedniej maszyny do odpowiedniego zastosowania.
W przypadku małych rozmiarów worków, zgrzewarka impulsowa C-220 oferuje najlepsze rozwiązanie oszczędzające miejsce. Jeśli używane są wszystkie rodzaje różnych rozmiarów opakowań, C-820 oferuje najbardziej elastyczne rozwiązanie, ponieważ wszystkie rozmiary worków można zgrzewać na jednej maszynie.

Wybierz odpowiedni rozmiar maszyny, odnosząc się do największego rozmiaru worka używanego w procesie pakowania.

Typ maszyny                  Długość zamknięcia (cm i cale) .     Moc (W)
C – 220. 220 mm = 8 cali 180 W
C – 320. 320 mm = 12 cali. 218 W
C – 420. 420 mm = 16 cali. 248 W
C – 620. 620 mm = 24 cale. 365 W.
C – 820. 820 mm = 32 cale. 468 W

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu C działają na zasadzie zgrzewania impulsowego. Taśma zgrzewająca staje się gorąca tylko wtedy, gdy ramię dociskowe jest zamknięte.

• Maksymalne bezpieczeństwo
• Maksymalna oszczędność energii

Informacje ogólne:
Wszystkie maszyny do zgrzewania folii Hacona, w tym zgrzewarki Hacona typu C, są zaprojektowane do zgrzewania wąskich folii szeroką listwą zgrzewającą!
Przykład: dzięki zgrzewarce impulsowej C-820 możliwe jest zgrzewanie bardzo wąskiej, nawet 50 mm (2 cale) lub 100 mm (4 cale) folii opakowaniowej. Do pracy z 50 mm (2 cale) lub nawet z folią opakowaniową 820 mm (32 cale) nie są wymagane żadne regulacje mechaniczne.
Maksymalna zgrzewana grubość materiału (bezwzględna grubość materiału) dla wszystkich maszyn do zgrzewania impulsowego typu C to:

PE Polietylen 200 mikronów
PP Polipropylen 200 mikronów
Wielowarstwowa folia laminowana 100 mikronów. (w zależności od rodzaju laminatu!)

Galeria produktu