Automatyczna zaklejarka kartonów SIAT HM 11T – Hot Melt

Automatyczna zaklejarka kartonów SIAT HM11-T przeznaczona jest do zamykania górnych klap kartonu za pomocą kleju topliwego (Hot Melt). Zaklejarka HM11 posiada boczne pasy transportowe o wysokości 75mm. Dostosowanie urządzenia do wielkości kartonu odbywa się manualnie przez operatora. 

Napełniony karton z zaklejonym dnem odbierany jest za pomocą pasów transportowych. Następnie karton wstępnie zostaje zamknięty i przetransportowany do sekcji zaklejającej, gdzie 4 dysze dozują klej hot melt. Następnie system rolek dociskowych domyka klapy zapewniając odpowiedni docisk w celu trwałego zamknięcia 

Zaklejarka SIAT HM-11 T nie wymaga obecności operatora, z wyjątkiem uzupełniania zbiornika kleju bądź przezbrajania urządzenia pod inny wymiaru kartonu. Zaklejarka kartonów wyposażona jest w zewnętrzny panel bezpieczeństwa, aby uniknąć kontaktu operatora z ruchomymi lub gorącymi częściami zaklejarki. 

Wydajność:  do 1200 opakowań na godzinę.

Producent: SIAT S. p. A.
Kraj pochodzenia: Włochy
Fabryka: Turate

DOSTOSOWANIE DO WIELKOŚCI KARTONU

Zaklejarka Hot Melt SIAT HM11-T posiada ręczną regulację szerokości i wysokości zaklejanego kartonu. W związku z tym zaleca się zaklejanie serii kartonów. 
Proces ustawienia urządzenia do rozmiaru opakowania jest bardzo prosty i szybki.  

GŁOWICA ZAKLEJAJĄCA Hot Melt

Zaklejarka SIAT HM-11T standardowo uzbrojona jest w głowicę zaklejającą ROBATECH wyposażoną w 5 kg zbiornik kleju. Głowica posiada 4 dysze aplikujące klej oraz fotokomórkę do detekcji miejsca aplikacji kleju.
Głowica posiada możliwość regulacji temperatury i ilości podawanego kleju.

PANEL STERUJĄCY ZAKLEJARKI SIAT HM11-T

Zaklejarka HM11-T została wyposażona w zewnętrzny panel sterowania. Dzięki temu obsługa urządzenia jest bezpieczna dla operatora, ponieważ jest on odseparowany od ruchomych i gorących części urządzenia. 

Panel sterowania został wyposażony w sterownik PLC marki Omron (inne na życzenie), przycisk start, przycisk stop, wyłącznik bezpieczeństwa 

FUNKCJE PANELU STEROWANIA ZAKLEJARKI SIAT HM-11 T

  • możliwość zapisania 12 programów zaklejania
  • timer do ustawienia czasu wstępnego podgrzania kleju
  • licznik zaklejonych kartonów
  • możliwość integracji z automatyczną linią

TRANSPORT KARTONU

Kartoniarka SIAT HM11-T wyposażona jest w dwa boczne pasy transportowe o wysokości 75 mm i prędkości 21 m/min.

DOMYKANIE GÓRNYCH KLAP KARTONU

Zaklejarka Hot Melt SIAT HM11-T posiada system automatycznego domykania górnych klap kartonu zintegrowany z dyszą ROBATECH. W końcowej sekcji systemu domykającego zainstalowane są rolki dociskające klapy kartonu w celu ich poprawnego domknięcia.

WYMIARY ZAKLEJARKI SIAT HM-11T

Specyfikacja techniczna

Model SIAT HM11-T
Pasy transportujące Dwa boczne
Wysokość pasa transportującego 75 mm
Prędkość pasa transportującego 21 m/min.
Wydajność do 1200 op/godz.
Zasilanie 400V, 50Hz, 3PH+PE+T
Moc 0,36 kW
Ciśnienie robocze 6 ± 1 bar
Zużycie powietrza 2,1 Nl / cykl
GŁOWICA ZAKLEJAJĄCA
Producent ROBATECH
Rodzaj kleju Hot Melt
Ilość dysz głowicy zaklejającej 4
Zasilanie 400V, 50Hz, 3PH+PE+T
Moc 2,37 kW
WYMIARY OBSŁUGIWANYCH KARTONÓW
Minimalna wielkość kartonu (L x W x H) 200 x 150 x 150 mm
Maksymalne wymiary kartonu (L x W x H) 600 x 500 x 500 mm
Maksymalna waga kartonu 50 kg

Dlaczego warto nam zaufać?

Posiadamy bogatą ofertę produktów i rozwiązań z branży opakowaniowej, a nasze indywidualne podejście do Klientów pozwala sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom.
Ważnym aspektem jest poznanie specyfiki firmy i procesu pakowania produktów w celu optymalizacji procesu i minimalizacji kosztów pakowania.
Zapewniamy wysoką jakość oferowanych produktów oraz szybkie dostawy na terenie całego kraju. Służymy pomocą w doborze odpowiednich maszyn i zapewniamy wsparcie po zakupowe.